Ortodonti UzmanımızOrtodonti uzmanımız Uzm. Dt. Zehra Uz, 1988 yılında Nevşehir’de doğmuş olup ilköğretim ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 2006 yılında Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde diş hekimliği eğitimine başlamıştır. 2011 yılında aynı fakülteden dönem 1. liği ile mezun olmuştur. 2011-2013 yılları arasında İstanbul/Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde pratisyen diş hekimi olarak görev yapmıştır.

2013 yılında Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girerek, Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalında göreve başlamıştır.  “Ortodontik tedavi sonrasında kullanılan farklı pekiştirme apareylerinin etkinliklerinin dijital modelleme yöntemiyle incelenmesi” konulu tez çalışmasıyla, ortodonti uzmanlık eğitimini 4 yılda tamamlayarak “ORTODONTİST- ORTODONTİ UZMANI” unvanını almıştır.

Aralık 2017’ de üniversitedeki görevinden ayrılıp 2018 yılında memleketi Nevşehir’de ilk ortodonti kliniğini açmıştır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli bilimsel kongrelere katılmaktadır. Nevşehir’ de kendine ait ortodonti kliniğinde "ideal ortodontik tedavi hizmeti" sunma hedefi ile ortodonti hastalarına hizmet vermektedir.

Akademik gelişmeleri takip etmek amacıyla; Türk Ortodonti Derneği, American Association Of Orthodontist, European Orthodontic Society, Türk Diş Hekimliği Birliği ve Kayseri Diş Hekimleri Odasına üyelikleri bulunmaktadır. Halen ortodonti uzmanı olarak Nevşehir' de hizmet vermektedir.

Nevşehir Ortodonti Kliniği Ortodonti Uzmanı Dr. Zehra UZ AKPINAR
2017 © Tüm hakları saklıdır.


İLETİŞİM

Adres: Yeni Mah. Sahil Sok. No:24/4 Nevşehir/Merkez

(Nissara AVM yanı, Osmanlı Kahvecisi üst katı)

Telefon: 0384 212 00 11

Gsm: 0554 177 11 50

E-posta: bilgi@nevsehirortodonti.com.tr